Emrah Mahzuni

Biyografi

KISACA HAYAT HİKAYEM

Babam asker iken ben 10 Mart 1964'te Nevşehir ili Hacıbektaş ilçesinde dünyaya merhaba demişim. 4 yaşındayken annemle, babam ayrılmış. Beni 13 yaşıma kadar babamın anne ve babası yani dedem ve ebem Zeynel-Döndü Cırık büyütmüş.

İlkokulu köyümüz Berçenekte bitirdikten sonra ortaokulu okumak üzere Gaziantepe babamın yanına gittim. Orada yapamadım ve okulu Orta 2den terk edip Ankaraya annemin yanına geldim. Annem beni sanayide oto kaportacısı olarak işe verdi ama annemin yanındada kalamadım, sanayide arabaların içinde kalıyordum.Daha sonra Kayseri Sarız Dallıkavak köyünden Haydar Bayrak isimli can sahip çıktı bana taaa askere gidene kadar.

Askerden geldim Ankarada epey bi süre taksicilik yaptım. 21 Kasım 1987 de evlendim eşim Haticeyle. Kayınbabam halk ozanı İsmail İpektir. Evliligimden 2 tane kızım oldu biri Aslı özüm diğeride Berfin... 1989da Çankaya Belediyesinde işe başladım. Bu arada tabi boş durmadık canım, babamdan ve beni etkileyen halk ozanlarımızdan aldığım feyizle 7 tane kaset yaptım. 8.de yeni okuduk, sanırım kısa sürede çıkar. Aşıklık ve ozanlık geleneğinde dedigim gibi hiç bir ayrım yapmadan siz canların hoş görüsüne sığınarak aşıklık ve ozanlık rengimi almak istiyorum."eleştiri açık bir sınavdır" (Hacıbektaş-ı Veli).

Tüm eleştiri ve önerilerinize açığım. Hak hepimizin yardımcısı olsun, sevgi saygılarımla...